Aktualności
 

Akceptujemy płatności kartami

ORTOPEDIA

lek. Tomasz Turalski

Absolwent WUM. Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu. Na co dzień współpracujący z Oddziałem Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.

Najbliższe dostępne terminy przyjęć w dniu 19.07.2024 r.

Zapisy pod numerem tel. 500 393 869.

Konsultacje i badania również u DZIECI od 5 r ż.

ZAKRES USŁUG:

  • USG stawów i ścięgien
  • Leczenie chorób zwyrodnieniowych stawów ( m.in. biodrowych, kolanowych )
  • Zespoły bólowe kręgosłupa L-S
  • Kontrola po urazach układu szkieletowo-mięśniowego
  • Kwalifikacja do zabiegów wertebroplastyki
  • Odbarczenie przepuklin kręgosłupa L-S
  • Iniekcje dostawowe pod kontrolą USG
  • Kwalifikacje do artroskopii stawu kolanowego

Wertebroplastyka jest to zabieg polegający na przezskórnym wstrzyknięciu cementu kostnego do zmienionego patologicznie trzonu kręgowego. Głównym celem Wertebroplastyki jest redukcja, a zazwyczaj całkowite zniesienie dolegliwości bólowych kręgosłupa. Uważa się, że źródłem bólu są mikroruchy beleczek kostnych spowodowane złamaniem bądź procesem patologicznym toczącym się w trzonie. Wstrzyknięcie cementu powoduje usztywnienie i wzmocnienie struktury - co przyczynia się do redukcji bólu.

Ultrasonografia stawu barkowego
umożliwia ocenę patologii ścięgien, a ponadto patologię torebki stawowej, chrząstki szklistej głowy kości ramiennej, panewki stawu stawu barkowego, mięśni i nerwów.


Dodatkową zaletą USG stawu barkowego jest możliwość badania struktur układu mięśniowo- szkieletowego zarówno w warunkach statycznych, dynamicznych oraz przy ułożeniu pacjenta w dowolnych pozycjach. 

USG stawu łokciowego pozwala na rozpoznanie patologii mięśni, ścięgien, więzadeł, nerwów i struktur miękko- tkankowych zlokalizowanych wokół stawu łokciowego, w którym często występują ostre urazy i zmiany zwyrodnieniowe.

USG nadgarstka umożliwia ocenę ścięgien, stawów, nerwów i naczyń w obrębie nadgarstka i jest dokładną, nieinwazyjną metodą diagnostyki chorób ręki i nadgarstka.

USG stawu biodrowego umożliwia wykrycie obecności płynu (wysięku zapalnego) w stawie biodrowym oraz w okolicy krętarza większego, a także analizę zarysów kostnych biodra.

USG stawu kolanowego (USG kolana) odgrywa olbrzymią rolę w ocenie struktur znajdujących się w obrębie kolana. Pozwala rozpoznać m.in. patologie błony maziowej, łąkotek, chrząstki kłykci udowych, większości więzadeł i ścięgien oraz struktur dołu podkolanowego.

Ponadto w dużym zakresie umożliwia diagnostykę przyczyn bólu, przeskakiwania, blokowania się stawu a także takich objawów jak ograniczenie wyprostu czy zgięcia w stawie.

USG stawu skokowego jest bardzo pomocne w ocenie nieprawidłowości ścięgien, stawów, więzadeł, nerwów i innych struktur tkanek miękkich w obrębie stawu skokowego.

USG ścięgna Achillesa
to podstawowa i bardzo pewna metoda diagnostyki tego ścięgna. Ścięgno przebiega podskórnie i jest bardzo dobrze widoczne po przyłożeniu głowicy. Wskazaniem do wykonania badania jest nagłe pogorszenie zakresu ruchomości w obrębie stopy.
Copyright (c)2013 Centrum Medyczne Ju-Medica