Aktualności
 
Na terenie Centrum Medycznego Ju-Medica usługi z zakresu dietetyki udziela

Zadzwoń po informacje i umów wizytę: tel. 519 115 170

Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku dietetyka Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Uczestniczka licznych kursów i konferencji z zakresu dietoprofilaktyki i dietoterapii.

Specjalizuje się w dietoterapii otyłości, żywieniu kobiet w ciąży i dzieci oraz chorób dietozależnych, takich jak:
- cukrzyca typu 2
- nadciśnienie tętnicze
- miażdżyca
- zespół metaboliczny
Prowadziła badania naukowe na temat chorób nefrologicznych, głównie różnego rodzaju kamic układu moczowego.

Ponadto zajmuje się leczeniem żywieniowym pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego, układu krążenia, z zaburzeniami hormonalnymi (nadczynność i niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto, niepłodność, zespół policystycznych jajników), a także niedokrwistością i chorobami nowotworowymi. Pomaga również pacjentom w dietoterapii alergii i nietolerancji pokarmowych oraz w wprowadzaniu wybranych diet eliminacyjnych.

Do każdego pacjenta podchodzi w sposób indywidualny, zbierając dokładny wywiad żywieniowy, analizując wyniki badań laboratoryjnych i interakcje leków przyjmowanych przez pacjenta z żywnością. Dobiera odpowiedni plan żywieniowy z uwzględnieniem towarzyszących chorób, nawyków żywieniowych oraz czasu, jaki pacjent może poświęcić na poprawę swojego zdrowia za pomocą żywienia, tak aby dieta nie była przykrym obowiązkiem, a pomocą w zrealizowaniu wytyczonych celów.
Copyright (c)2013 Centrum Medyczne Ju-Medica